İçeriğe geç

Yerli AR-VR Girişimi AR Pandora

3D gözlükler ile teknoloji hafızamıza giren artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik teknolojileri alanında faaliyet gösteren yerli girişim AR Pandora ile tanışma hikayemi ve aktarmak istiyorum.

Bie yıl kadar önce Linkedin üzerinden; Gayrimenkul Haber‘i takip ettiğini, gayrimenkul sektörüne yönelik yazdığımız teknoloji odaklı haberleri gördüğünü ve takip ettiğini, Linkedin’de beni gördüğünü ve bağlantı olarak eklediğini belirten bir mesaj aldım Alper Güler‘den. Karşılıklı mesajlardan sonra internet üzerinden görüşmek üzere tarih ve saat belirledik ve o tarihte görüşme sağladık.

Ben gayrimenkul sektöründe bilgi ve tecrübe sahibi olduğum kadar, dijital pazarlama, sosyal medya hakkında eğitim almış, gayrimenkul sektörünün teknoloji alanıyla ilgili biriyim. Sanal gerçeklik ile gayrimenkul tanıtımı üzerinde yazdığım bir yazının akabinde, DKY inşaat’ında 3D gözlük aracılığı ile konut projesi tanıtımı yapmaya hazırlandığını ve bu maksatla bir tanıtım toplantısını yaptığını öğrenince bu toplantıya katıldım. Gayrimenkul sektörünün pazarlama ve tanıtımı için Sanal gerçeklik teknolojisinin daha fazla yer bulacağı düşüncesi bende hasıl olduğu bir anda Alper Güler ile tanışmış oldum.

Alper Bey görüşmemizde AR Pandora‘nın kuruluşunu, geçmişini ve yaptıkları işleri anlattı. Bir yazılımcı olan Alper Güler, artırılmış gerçeklik yazılımını Amerika New York’ta, dünyanın en büyük inşaat, emlak ve iç mimari firmaları için projeler geliştirdiklerini söyledi. Bir başka projelerini de Azerbaycan için gerçekleştirmişler.

Kendisiyle görüşmemizden sonra artırılmış gerçekliğin gayrimenkul alanında kullanım örneklerini daha fazla araştırmaya başladım. Amacım gayrimenkul sektörüne farklı bir vizyon sunabilmek. Ben bunu haber ve pazarlama yazıları ve hatta pazarlama hizmeti olarak sunuyorum; Alper Güler ve Ar Pandora‘yı kuran değerli Türk girişimciler ise, teknoloji odağında sunuyor. Tanımaktan son derece mutlu olduğum Alper Güler ve Ar Pandora ekibine başarılar diliyorum. Teknoloji, artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojileri hakkında ilgili olanlar AR Pandora’yı ve Alper Güleri takip etmesini öneririm.

Kategori:Teknoloji