İçeriğe geç

“Türkiye’de ve Dünyada Enflasyon Açmazı” Paneline Katılım Gösterdik

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi Bölümü tarafından düzenlenen “Türkiye’de ve Dünyada Enflasyon Açmazı” paneline, Keskin Medya ekonomi haberleri sayfası “Varlık Piyasası” olarak katılım gösterdik.

Dünyada da artış kaydeden enflasyona karşı Türkiye ekonomisi, güncel gelişmeler ve gelecek öngörülerinin aktarıldığı verimli bir panel gerçekleşti. Bahçeşehir Üniversitesi’nin bu etkinliğine Amerikan Merkez Bankası (FED) ekonomistlerinden Dr. İlknur Zer Boudet, Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ege Yazgan, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necip Çakır, Tacirler Menkul Değerler Baş Ekonomisti Sayın Özlem Bayraktar Gökşen panel konuşmacısı olarak yer aldı. BAU Ekonomi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Çağlar Yurtseven, etkinliğin moderasyonunu yaptı.

Resesyon Tehlikesi

Covid19 gibi global bir kriz sonrası alınan ekonomik tedbirler ve harcamalar sonrasında sarsılan ekonomilerin Amerika ve gelişmiş ülkeler nezdinde değerlendirmesi yapıldı. Maalesef Türkiye ekonomi görünümü üzerine olumlu bir temenni bile dile getirilemeyen ekonomi panelinden genel kanaat, global bir resesyon beklentisi oldu.

Oldukça bilgilendiğimiz bir etkinliğe imza atan Bahçeşehir Üniversitesine teşekkür ediyoruz. Panelin video kaydını aşağıdaki youtube kaydından izleyebilirsiniz…

Kategori:Gündem