İçeriğe geç

Ticari Gayrimenkul Alanında, Kurumsal Firma Garantili Kiralama: TİGADA

Gayrimenkul sektörünün önemli kategorilerinden ticari gayrimenkulde, cadde dükkanları için kurumsal firma garantili kiralama hizmeti sunan TİGADA markasını ele alacağız…

“Kurumsala Kiralık”tan TİGADA’ya !

Geçtiğimiz günlerde yaptığı lansman ve eğitim toplantısıyla yeni marka ortaya çıktı. Marka yeni ama geçmişi oldukça eski ve bir o kadar da güçlü. Ticari gayrimenkul dikeyinde, cadde mağazalarına kurumsal kiralama gerçekleştiren firmanın kuruluşu 2001 yılına dayanıyor.

Eski Banka üst düzey yöneticisi İsmail Akartürk tarafından kurulan firma, “Bankalara Kiralık” ve sonrasında “Kurumsala Kiralık” markalarıyla hizmetini, ticari gayrimenkul sahiplerine sunmuş. 20 yıla yaklaşan hizmet ve tecrübesini yeni vizyonuyla birleştiren firmanın hedefi, tüm ticari gayrimenkul çeşitlerinde, sahada ve dijitalde tek marka olmak.

Kurumsal Kiralama Nasıl Hayat Buldu?

Banka geçmişinden dolayı oluşan iş ağını nitelikli bir hizmet olarak ortaya koyan İsmail Akartürk, bankaların kiralama işlemlerini gerçekleştiren bir kuruluş olarak farklılaşmayı başarmış. Bu özel hizmeti 230 markayla daha birleştiren Akartürk, cadde mağazalarına banka, finans kuruluşu, ve ulusal zincir markaların kiralama işlemlerini de yaparak, kuruluşun potansiyelini büyütmüş. Yönetim kurulunun büyük çoğunluğunu eski banka üst düzey görevlilerinin oluşturduğu TİGADA’nın bünyesinde bir de gayrimenkul hukuku birimi bulunuyor. Hizmet verdiği, kiralama yaptığı mülk sahipleri ve markaların bütün hukuki süreçlerini de bu şekilde etkin yürütüyor.

Tüm Ticari Gayrimenkullerde Hedef Büyütüldü

Kurumsal kiralama referansı ile ofis ve bina gibi bütün taleplerle de hizmetini geliştiren TİGADA artık satılık ticari gayrimenkulde de söz sahibi olmayı hedefliyor. Gayrimenkulün önemli bir kategorisi olan ticari gayrimenkul alanında, kurumsal kiralama avantajına sahip olan firma ve kişinin olmayışı, uzmanlık gerektiren ticari gayrimenkul alanında ülke sathında var olan bir oluşumun eksiği, TİGADA’nın doğuşuna vesile olan önemli bir etken olmuş. Bugüne kadar 81 ilde banka ve zincir markalara kiralama gerçekleştiren TİGADA’nın bu tecrübesi, ticari gayrimenkulde başarı için önemli bir referans oluşturuyor.

Kurumsal kiralama gibi önemli bir hizmet ortaya koyan firmanın tecrübesi, gelecek vizyonu, teknoloji yatırımı ve başarılı ekibiyle sahada ve dijital alanda hedef büyüterek çalışmaya devam ediyor. Takip ediyor olacağım….

Kategori:Gayrimenkul