İçeriğe geç

Sosyal Medya Reklamı ile Danışman İlanı

Sosyal Medya çok geniş bir kitleye hitap ettiği ve içerisinde spesifik kişi bilgileri barındırıyor oluşu sebebiyle etkili bir pazarlama alanı oldu. Müşteri aranırken, personel neden aranmasın değil mi? İşte güzel bir örnek..

Facebook reklamı ile personel aranır mı?

Sosyal medya denilince insanların hafızasında en fazla yer eden elbette Facebook oluyor. Kullanıcı ve kullanım alışkanlığı açısından büyük çoğunluğun kullandığı Facebook, içerisindeki kişi bilgilerini bir reklam platformuna dönüştürerek hedef odaklı pazarlama şansı veriyor. Hedef kitle odaklı reklam yapan kişi personel arayışı için yine ilgili kelimeler üzerinden reklam yaparsa nasıl sonuç alır; veya almak istediği sonuç nedir? Bunun cevabını inanın bilemiyorum; sosyal medya reklamı ile danışman ilanı vermek, İK sitelerine göre nasıl sonuç verir konusunda bir veriye sahip değilim. Ama belkide daha uygun fiyatlı ve istediğiniz bölgede ikamet eden ilgili kişileri hedefleyebilecek olmanız açsından daha yararlı olabilir. Yani İK sitelerinden vermiş olduğunuz bir alana, sektör dışı ve çalışma bölgesi dışında kişilerde başvuruda bulunurken, facebook reklam özelliği ile bu gibi elemeleri reklamın hedefleme özelliği ile yaparak zaman kazanıyor olmak tahmin edilebilir.

Wen Residence Facebook’tan danışman ilanı

Sosyal medya hesabımdan bakınırken gördüğüm bir konut proje görseli ile bir proje reklamı gördüğümü düşünürken, başlığı görünce firmanın satış pozisyonu personel arayışı için Facebook reklamını tercih ettiğini gördüm. İnşaat sektörü reklamları açısında ilk defa karşılaştığım bu ilan, henüz sektördeki küçük ve orta çaptaki firmalarının büyük çoğunluğunun, dijital pazarlama ve sosyal medya pazarlamasının farkında olmadığını bir ortamda, inşaat firmasının projesi için satış ofisi personeli için ilanını reklamını görmek şaşırtıcı oldu doğrusu.

Genyap Mimarlık ve Mühendislik tarafından İstanbul 4. Levent’te hayata geçirilen Wen Residence‘ta çalışmak üzere personel bulmak için yaptığı bu reklam, sosyal medya platformlarının sadece müşteri bulmak için kullanılmayacağı vizyonuna sahip firmalarının varlığını bana göstermiş oldu. Kendilerini tebrik ediyor, başvuran arkadaşlara iyi şanslar diliyorum…

Kategori:Sosyal Medya