İçeriğe geç

Satış Uzmanının Rehberi, Satışın 10 Altın Kuralı

Daha Önce Okumadığıma Pişman Olduğum Kitap

Okuyup bitirdiğim zaman tam olarak düşüncem ” daha önce ben bu kitabı nasıl okumadım” oldu. Yazar, Satış Uzmanı/Eğitmen Taner Özdeş‘i çok daha öncesinden fark etmiş ve takip etmekte olmama rağmen, hatta Satışın 10 Altın Kuralı kitabını da bu sayede öğrenmiş olmama rağmen bu kitabı alıp okumakta çok geç kaldığımı hissetmiştim. Daha doğrusu hissettirmişti. Çok zamandır bu tavsiye yazısını yazmak istememe rağmen maalesef bunda da geç kaldım.

Bir kenarından satış sektörü içerisinde olan ve daha önce bu kitabı okumamış; yazmış olduğum ilk cümlelerden dolayı kitap hakkında merak içerisinde kişilere söyleyebileceğim ve kitabı bitirdikten sonra ( daha sonra pek çok defa okudum ) ki düşüncem ” satışın 10 altın kuralı, satışçı kişiliği oluşturmaya yönelik bir kitap ” olduğudur. Evet, Satışın 10 altın kuralı tamamen satışçı kişiliği oluşturmaya yönelik bir kitap. Klasik ve birbirinin benzeri satış kitaplarındaki giyim, konuşma, satış kapatma vb. satış kuralları başlıkları ile ilerleyen ve okuyana bir faydası olmayan kitaplardan olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Peki, bu kadar ballandırdığım bu kitapta neler var ? Kitapta Taner Özdeş‘in satış alanında; çalışma hayatına başladığı günden bu zamana kadar sahip olduğu tecrübeleri bulacaksınız. Yani gerçekleri ! Sahada tecrübe etmeden, okuduğu kitaplardan devşirme, okul kitabı vasfında akademisyen kitaplarından değil. Benim için kitabı değerli kılan özelliklerinden en önemlisi bu. Çünkü kitapta satış alanında yapmış olduğunuz doğruları ve yanlışları görebiliyorsunuz.

Satışın 10 Altın Kuralı‘nda , kişinin satış alanında başarılı olabilmek için kendini analiz ederek doğru bir sektörde olması gerektiğini göreceksiniz. Satış bir meslek olmaktan ziyade yaşamla iç içe bir sanat. Bu sanatı icra edebilmek için iletişim bilginizi ve yeteneklerinizi geliştirmeniz öneriliyor. Satışçının sosyal olması, çok okuması ve gezmesi, farklı hobiler edinmesi gerekliliğine vurgu yapılıyor. Edineceğiniz bilgiler onlarca farklı kültür ve yaşam tarzındaki müşterileriniz ile empati kurma şansı sağlayacak, sonuç olarak sizi satışa ulaştıracak.

Satış sektörü içerisinde olan kişilerin; özellikle çalışma hayatına satış alanında başlayacak olan gençlerin mutlaka okumasını tavsiye ederim. Ümit ediyorum ki sizde benim gibi beğeneceksiniz.

Kategori:Kitap Tavsiyelerim