İçeriğe geç

Modern Sanayi Merkezi Proje Satışı Ofisini Ziyaret Ettim

İstanbul Esenyurt Kıraç sanayi bölgesinde yükselen Modern Sanayi Merkezi Projesi satışı ofisini ziyaret ettim. Proje Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Erik’le projeyi ve sektörü konuştuk.

Geçen hafta gelen davet üzerine, Esenyurt Kıraç sanayi bölgesinde yükselen değişik bir gayrimenkul projesi olan Modern Sanayi Merkezi Projesi’ni ziyaret ettim. Projenin satış ve pazarlama direktörü Murat Erik tarafından sıcak bir karşılama ile projeye dair konuştuk ve kahvelerimizi içtik.

Murat bey projeyi; “Plaza Görünümünde Sanayi Projesi” olarak tanımlıyor. Proje detaylarını ve tasarımını inceledikten sonra bu söze hak vermemek elde değil. Dış cephesi ve sosyal donatı alanları ile gerçekten plazayı andıran projeyi, sanayi siteleri ve sanayi tipi gayrimenkul modellerinden ayıran en önemli özellik; içerisinde tır girişi sağlıyor olması sanırım. Benzer bir sanayi merkezi olarak hatırladığım, Küçükbakkalköy’de YEDPA sanayi bulunuyor. Onun da içerisinde küçük araç girişi olduğunu hatırlıyorum.

Modern Sanayi Merkezi Projesi, 200 m2’den 13.000 m2’ye kadar değişen 79 adet bağımsız bölüm barındıran bir proje. Giriş ve katlara rampa yolu ile ulaşım sağlanabildiği gibi, her kata ayrı giriş çıkış ta bulunuyor. Projede iş yapacak sanayici işletmeler, tır giriş çıkışı ile lojistikte, zamandan ve paradan tasarruf ediyor olacak.

Yatırımcının konuttan uzak durduğu son yıllarda belki de bir sanayi projesine yatırım, iyi bir alternatif olabilir. Gördüğüm kadarıyla konuta karşı kira getirisi ve geri dönüşümü süresi daha iyi.

Sürekli ziyaret ettiğim konut projelerinden farklı bu deneyimi sağlayan, PRess İletişim Ajans Başkanı Didem Arzık ve Proje Direktörü Murat Erik’e teşekkür ediyorum.

Kategori:GayrimenkulGündem