İçeriğe geç

Her Yönüyle Gayrimenkul Danışmanlığı

Gayrimenkul sektörüne ilgi duyan, gayrimenkul danışmanlığını kendine meslek edinmek isteyen ve hali hazırda bu alanda faaliyet gösteren ama eksikleri olduğunu hissedenlere, profesyonel kaleminden rehber niteliğinde bir eser, “Her Yönüyle Gayrimenkul Danışmanlığı

Rehber niteliğinde bir kitap, “Her Yönüyle Gayrimenkul Danışmanlığı”

Re/Max ve Century 21 markaları altında gayrimenkul danışmanlığı yapmış, hali hazırda danışmanlık ve eğitim hizmeti sunan Sayın Güven Açık‘ın kalem aldığı “Her Yönüyle Gayrimenkul Danışmanlığı“, gayrimenkul danışmanlığı mesleği için yazılmış en dolu ve öğretici eser bana göre.

25 başlıkta gayrimenkul danışmanlığının iş yapış şeklinin anlatıldığı kitabın giriş bölümünde, “Kimlerin gayrimenkul danışmanı olabileceği, gayrimenkul danışmanlığına nasıl başlanacağı” konularını ele alan Güven Açık, ilk bölümde sektörün size uygun olup olmayacağını ve başlama kararınızı netleştirmeyi amaçlayarak kaleme almış. Bir sonraki başlıkta bu meslekteki geleceğinizin neden bir marka altında olması gerektiği bilgisini vermiş.

Bu ilk üç bölümde, bu sektöre başlama kararı ve nereden başlamanız gerektiği kararını vermenizi sağladıktan sonra, diğer bölümlerde tamamen iş yapış şekillerini anlatmış. Portföy oluşturma, satıcı müşteri görüşmeleri, talep oluşturma, satın alma görüşmeleri, portföy sunumları ve daha birçok bilgiyi, tecrübelerinden ve eğitimci deneyiminden süzerek ortaya çıkarmış bu eseri.

Bu kitapta, iyi bir gayrimenkul danışmanı olmak, işin kurallarını en başından öğrenmek, bu alandaki pazarlama ve satış tekniklerine hakim olmak isteyenler için maddeler halinde ve sunum senaryoları oluşturularak anlatılmış değerli bilgiler bulunuyor. Kitap, gayrimenkul danışmanlığını meslek edinmek isteyenler için bir yol haritası niteliğinde.

Kitap hakkındaki görüşüm

2008 yılı sonu itibariyle gayrimenkul danışmanı olarak sektöre adım atmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki ; gayrimenkul sektörüne başlama kararınızı doğru şekilde değerlendirmenizi sağlayacak, gayrimenkul danışmanlığının ne olduğunu ve çalışma şeklini ortaya koyan eşsiz bir tecrübe kitabı. Keşke ben de böyle bir kitap okuyarak sektöre girmiş olsaydım demeden edemedim.

Kitap baştan doğru kararlar vermenizi, sektörde nerede olmanız ve mesleğe nereden bakmanız gerektiğin aktardığı gibi, aynı zamanda iyi bir gayrimenkul danışmanı eğitim kitabı. Bu işin “emlakçılık” olduğunu düşünüyorsanız fikriniz değişecek, bu işe başlamak istiyor ama tereddütleriniz varsa fikriniz değişecek, hali hazırda marka olmayan bir ofiste gayrimenkul danışmanlığı yapıyor ama başarılı olamıyor ve eğitim eksikliği hissediyorsanız fçok şey öğreneceksiniz. “Her Yönüyle Gayrimenkul Danışmanlığı”, gayrimenkul danışmanlığı mesleği için yazılmış kaynak bir eser.

Sayın Güven Açık’ı bu kitabı için tebrik ediyorum. Keyifli okumalar dilerim…

Kategori:Kitap Tavsiyelerim