İçeriğe geç

Gayrimenkul Danışmanlarının Kesinlikle İzlemesi Gereken Film: 5 Kat Yukarı (5 Flights Up)

Bu yazımda ilk defa bir film tavsiyesinde bulunuyorum. 5 Kat Yukarı ( 5 Flights Up ) filmi, gayrimenkul danışmanlık meslek edinmiş profesyoneller ve bu işe yeni başlayanlar için önemli öğretiler barındırıyor.

Morgan freeman ve Diane Keaton’un başrollerini paylaştığı 5 Kat Yukarı filmi aslında romantik bir film. Gençlik dönemlerine ve evlilik mücadelelerine atıflar yapılan sahnelerle birlik, şimdiki zamanda da bir emlak alışverişi söz konusu.

Filmin gayrimenkul danışmanlarını ilgilendiren kısmı, filmin şimdiki zamanı içerisindeki emlak satışı ve yeni arayış bölümü olacak. Hakikaten çok çok beğenerek izleyeceğiniz düşündüğüm filmde yaşlı çiftin, asansörü olmayan binadaki evlerini satarak merkezde, asansörlü bir ev arayışını izliyor olacaksınız.

Open House ve ev gezmesi yapan müşteri karakterleri

Amerikan emlak pazarlamasında önemli bir yer tutan “open House” tanıtımını bu filmde fazlasıyla görüyorsunuz. Yaşlı çiftin yeğenleri olan emlak danışmanı aracılığı ile evlerini satışa çıkaran çift, oldukça fazla sayıda ilgili kişiyi evinde ağırlıyor. Burada müşteri karakterlerini görmek oldukça güzel diyebilirim. Sonraki adımda, ev gezen bu müşterilerin teklif trafiği başlıyor. Tekliflere iliştirdikleri, kendi fiyatlarını kabul etmelerini sağlamaya yönelik duygusal notlar sizlere de ilham verebilir.

Ev arayışı, müzakere ve iki faklı emlak danışmanı

Evlerini satmaya çalışan çift, merkezde, asansörlü bir ev alarak konforlarını sağlamayı istiyor. Bir yandan evlerini satmaya çalışırken diğer yandan da ev bakmaya başlıyorlar. Merkezde beğendikleri bir evin farklı bir emlak danışmanı aracılığı ile satışta olması, çiftin yeğenlerinin müzakereye katılma talebi, yaşlı çiftin evini almak istedikleri kişilerin sözleşmeden caymaya çalışması ve buna karşılık yaşayacağı hukuki mecburiyetlerin işlenişi… Hakikaten bir emlak danışmanının sektörel eğitiminde bu film önemli bir yer tutacağını düşünerek kelimelerimi sonlandırıyorum.

Umarım izlersiniz, biliyorum ki çok faydalanacaksınız.

Kategori:Gayrimenkul