İçeriğe geç

Emlak Pazarlamada Coldwell Banker Vizyonu

Türkiye’de emlakçılık’ın, emlak danışmanı ve emlak danışmanlığına evrilmesinde hiç şüphesiz yabancı gayrimenkul pazarlama ve satış firma organizasyonlarının Türkiye pazarına girişinin etkisi büyük. Yanlış bilmiyorsam; Amerikan firması Remax’ın ilk olarak faaliyet göstermesi ile birbiri ardına yabancı gayrimenkul firmalarının girişi ile gayrimenkul satışında hem rekabet hem kalite yükseldi. Ben, bu firmalardan Coldwell Banker‘dan bahsetmek istiyorum.

Coldwell Banker Türkiye

Gayrimenkul piyasasında haber yaptığımız sayfamız gayrimenkulhaber.com için piyasayı sürekli takip ediyoruz. İnşaat ve konut piyasasının yanı sıra, gayrimenkulün satış ve pazarlama firmalarını da takip ediyor ve gelişmeleri aktarıyoruz. Bu vesileyle takip ettiğim Coldwell Banker Türkiye‘nin uygulamaları ve inovasyon odaklı çalışmaları hakikaten taktire değer.

Ofisten markete

Migrosa girenler Coldwell Banker standı ile karşılaşırsa şaşırmasın. Coldwell Banker Türkiye‘nin topluma yakın olma çabalarından biri olsa gerek diye düşündüğüm uygulamadan, gayrimenkul satışında bir sonuç elde etmeyecek olsa bile, marka bilinirliği yaratacağı kesin.

Coldwell Banker İş Bankası İşbirliği

Coldwell Banker İş Bankası işbirliği ile müşterileri için kredi sorgulaması yapabiliyor olması ve ön kredi onayı alabilecek olması, gayrimenkul işlemlerinin hızlanması açısından çok önemli. Normalde; bir gayrimenkulü beğenen kişinin kredi sorgulaması, fiziken bankadaki ilgili kişiye danışma veya bankadaki konut kredisi sorumlusunun telefonla aranması ile kredi oranı ve onayı alınması şeklinde süren işlemlerdir. Bankalar emlak ofisleri için birimler ve emlak ofisi temsilcileri oluşturarak bu işlem hızlandırmak ve kredi oranlarını artırmak hedefinde olmuşlarsa da, konutu satan firmanın böyle bir olanağa sahip olması bence büyük bir fark.

Coldwell Banker Türkiye‘nin bir diğer vizyoner uygulaması; gayrimenkul bilgi ve analiz merkezi Reidin ile gerçekleştirdiği işbirliği oldu. Gayrimenkul piyasasına dair sayısal analizler sunan Reidin’in bilgi avantajını danışmanlarına sunan Coldwell Banker Türkiye, bu avantajı gayrimenkulünü Coldwell Banker ile satmak isteyen kişiler ile de paylaşıyor. Bir emlak danışmanı çalışma bölgesine hakim olduğu kadar iyidir derim her zaman.

Coldwell Banker’dan Peşin Kira

Coldwell Banker’ın son girişimi ise ofisleri ve danışmanların iş potansiyelini artıracak türden. Firmanın yine İş Bankası ile gerçekleştirdiği bir proje ile, evini kiralamak isteyen kişilere bir yıllık kirasını peşin vermeyi vaad ediyor. Şöyleki; ev sahibi kirasını İş Bankası’ndan bir yıllık peşin olarak alacak, kiracı bankaya ödeyecek bu sayede ev sahibinin kira ödenmeme riski ortadan kalkacak. Bunun gerçek olabilmesi için ise, ev sahibinin istemiş olduğu kira miktarında peşin ödenmek üzere belli bir indirim uygulamayı kabul etmesi. Bu sayede ev yıllık kirasını peşin alacak, kiracı daha uygun olarak ev kiralamış olacak.

Her geçen gün yeni bir girişimde bulunan Coldwell Banker Türkiye’nin, yukarıda anlatmış olduğum faaliyetlerine değinmekte yarar gördüm. Bir de eğitim olayı var tabi. Coldwell Banker Türkiye Başkanı Gökhan Taş’ın kendisinden “Milyonerden Milyonere” adıyla eğitimler düzenleniyor. İl il yapılan bu etkinliklere sadece Coldwell Banker danışmanları değil bütün sektör çalışanları kayıt yaptırarak katılabiliyor.

Coldwell Banker Türkiye’yi ve Ülke Başkanı Gökhan Taş’ı, taktir ve tebrik ediyorum.

Kategori:Gayrimenkul