İçeriğe geç

“Pera Müzikali” İzlenimlerim

Usta sanatçı Müjdat Gezen’in yazıp yönettiği “Pera Müzikali”nin basın davetine katılarak gösteriden kısa kısa bölümler izleme şansı buldum. Tek kelimeyle enfes bir gösteri sizleri bekliyor...

Müjdat Gezen’den Pera Müzikali

Basın davetinde verdiği bilgiyle; sanat hayatının 60. yılını tamamlayan, usta oyuncu Müjdat Gezen yeni bir gösteriyle seyirciyle buluşmak için gün sayıyor. Bu kez bir müzikal yazan ve yönetmenliğini yapan Müjdat Gezen, Pera Müzikali ile günümüzden 550 yıl öncesini kapsayan bir dönemi 3,5 saatlik müzikal ile izleyiciye aktarıyor.

İstanbul’un Avrupa Yakası’nın eğlence hayatını konu alan Pera Müzikali, her döneme göre ve tarihin önemli konularına göre dekor değişerek günümüze kadar eğlence hayatını müzikal bir dille sunuyor.

TİM Show Center’da sahne alacak olan müzikalin basın tanıtımı da aynı yerde, 23 Ekim Çarşamba günü yapıldı. Tam kadro ile basın karşısına çıkan Pera Müzikali ekibinde yeni oyuncu kadrosu kadar, Cüneyt Arkın, Kayhan Yıldızoğlu, Gönül Yazar gibi eski dönemin çok kıymetli oyuncu ve sanatçıları da yer alıyor.

Müzik Şöleni Gibi Müzikal

Orjinalinde 3,5 saatlik bir gösteri olan Pera Müzikali‘nin ksıacık gösterisinde bile büyülendiğimi söylemekten kendimi alamıyorum. Enfes gösteri içerisinde, Sevcan Orhan gibi son dönemin önemli ses sanatçısı da şarkılarıyla yer alıyor. Yine eskilerin önemli ses sanatçılarından Melihat Gülses‘inde kadrosunda yer aldığı Pera Müzikali‘nde enfes bir diğer ses ise, Seran Bilgi de güzelliği ve sesiyle izleyiciyi büyülüyor.

Tiyatro severler, müzikal severler, eski ve yeni pek çok sanatçıyı aynı sahnede görmek isteyenler için enfes bir gösteri olan Pera Müzikali, 3 Kasım 17 Kasım ve 24 Kasım tarihlerinde TİM Show Center’da izleyiciyle buluşacak. Kaçırmayın derim…

Kategori:Kültür Sanat