İçeriğe geç

Gayrimenkulde Kazandıran Diyaloglar

Gayrimenkul sektörüne kazandırdığı rehber niteliğindeki ilk kitabı “Her Yönüyle Gayrimenkul Danışmanlığı” nın yazarı, uzman gayrimenkul danışmanı ve eğitmeni Güven Açık, ikinci kitabını yayınladı.

Gayrimenkul danışmanı için rehber niteliğindeki ilk kitabından sonra kaleme aldığı “Gayrimenkulde Kazandıran Diyaloglar” kitabı ile sektöre yeni bir kaynak kazandıran Güven Açık‘ı öncelikle tebrik etmek istiyorum.

Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren danışmanların eğitim eksiğini giderecek eşsiz eserler yayınlayan Güven Açık, ikinci kitabında tamamen senaryolara yer vermiş durumda.

Senaryolar Kitabı

Kitaba neden bu sıfatı yüklemekte olduğumu, kitabı okuyunca anlayacaksınız. İlk kitapta; gayrimenkul sektörüne giriş yapmak isteyen kişileri, sektöre girip girmeme kararından başlayarak son işleme kadar anlatan Güven Açık, “Gayrimenkulde Kazandıran Diyaloglar” ile, bütün işlem süreçlerindeki iletişim varyasyonlarını senaryolaştırarark anlatmış. Bu sayede, daha önce tecrübe etmediğiniz bir diyalog senaryosunu görme şansı elde ediyorsunuz. Aynı senaryoyu yaşadınız ama bir türlü münazaradan üstün çıkamadıysanız, bunun panzehirini de kitapta buluyor olacaksınız.

Kitaptan Başlıklar

Güven Açık kitabın ilk bölümünde başarılı olmanın anahtarını, 7 başlıkta “Diyaloglar” ile anlatıyor. Sırasıyla; Etki çevresi ile diyaloglar, mülk sahipleri ile diyaloglar, mülk sahipleri ile tek yetki diyalogları, müşteriler ile diyaloglar ve teklif yönetimindeki diyalogları işlemiş.

Her bir başlık alt maddelerinde diyalog örnekleri birden fazla varyasyonla anlatılmış. Elbette, hepsi bugüne kadar yaşanmış deneyimlerden oluşan örnekleri teşkil ediyor. Kitabı değerli kılan en önemli etken de zaten bu…

Gayrimenkul sektöründe markalı veya markasız bir ofiste danışmanlık yapıyor ama kendiniz eksik hissediyorsanız, Güven Açık‘ın iki kitabını alıp okuyarak, işinizde büyük mesafe kat edebilirsiniz. Tavsiye benden, okuması sizden olsun.

Kategori:Kitap Tavsiyelerim