İçeriğe geç

Gayrimenkul Satışında Etki Silahları

İnşaat firmaları, satış öncesi gerekli lokal ve hedef kitle pazarlaması yapıldıktan sonra reel satış anında ki etki silahlarını kuşanmak hızlı bir satış süreci geçirmek adına faydalı olacaktır. Bir inşaat firması satış ofisini ziyaret eden potansiyel bir müşterinin kapıdan içeriye girdiği andan itibaren satış danışmanıyla görüşeceği ana kadar edineceği izlenim ve bunun üzerinde bırakacağı etki satış gerçekleşmesine büyük oranda etki edecektir.

Önceki yazımda belirttiğim renklerin insan üzerindeki etkisini satış ofisi renklerini belirlerken de önemle dikkat etmekte fayda var. Satış ofisi dizaynında alışılagelmişin dışına çıkmak, farklı bir satış ofisi deneyim sunmak potansiyel müşteri üzerinde olumlu bir etki sağlayacaktır. Mesela almak istediği evin konforunu satış ofisinde yansıtarak evi deneyimlemesini sağlamak oldukça etkili olacaktır. Bunun için satış ofisi bir daire konseptinde yapılabileceği gibi satış ofisi içerisinde ki satış personeli bölümleri, projede ki daire tiplerinin küçültülmüş modelleri olarak dizayn edilebilir. Kişiler almak istediği M2 ve oda sayısındaki dairenin küçültülmüş modeli içerisindeki satış personeli ile görüştürülerek evi tecrübe etmesi iyi bir etki silahı olacaktır.

İlk satış işimde ilk öğrendiğim şey ” kişi önce kendini satar” sözüydü. Bu sözden hareketle satış personelinin satış kabiliyetinden önce giyimiyle insanlara iyi bir görüntü çizmelidir. Sonrasında konuşma ve hitabet yeteneği ile kişileri etkilemeyi bilmelidir. Her müşteri farklı bir kültürel veya sosyal yapıya sahip olabileceği için kişilere göre konuşma ve hareketlerin ayarlanması o kişiye kendini özel hisstettirebilmek adında iyi bir etki olacaktır.

Gelişen teknolojinin ve zamanın insan algısında yarattığı değişikliklere ayak uyduramayan ve farklılaşmayan bir pazarlama anlayışı alışılagelmişin körlüğünü aşamayacaktır.

Kategori:GayrimenkulSatış