İçeriğe geç

Garip Emlakçı Ne Yapar?

Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren AHK Danışmanlık sahibi Ali Hakan Karahalil’in kaleme almış olduğu “Garip Emlakçı Ne Yapar” kitabı hakkında bilgilendirmek istiyorum.

Beğendiğim, okuyanların az veya çok faydalanabileceğini düşündüğüm kitaplar hakkında makaleler kaleme almayı seviyorum. Kitap almak için internet araması yaparken mutlaka hakkındaki eleştiri yazılarına göz atıyorum.

Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren biri olarak, bir solukta okuduğum “Garip Emlakçı Ne Yapar?” isimli kitap hakkında görüşlerimi paylaşmak istedim.

Garip Emlakçı Ne Yapar?

Ankara merkezli bir gayrimenkul firması AHK Gayrimenkul’un kurucusu Ali HAkan Karahalil’in kaleme aldığı bu kitapta, kişinin iş tecrübelerini okuyor olacaksınız. İsminde geçen “Emlakçı” kelimesi, kitabın sadece gayrimenkul sektörü üzerine olduğu izlenimi yaratıyor olsa da, aslında bu kitap, Ali Hakan Karahalil’in, profesyonel iş yaşamına adım attığı günden bu güne kadar ki iş yaşamı tecrübeleri yer alıyor.

Bir otomotiv firmasında başlayan çalışma hayatının gayrimenkul sektörüne verilmesi, gayrimenkul sektöründeki başlangıç aşamaları zorlukları, gayrimenkul sektöründeki özel bir kategori olan “arsa” yatırımına yöneliş ve bu alandaki önemli tecrübelerin paylaşıldığı bir kitap olmuş. İş hayatındaki etik değerler, arsa yatırımındaki dikkat noktaları, doğru yatırım ve bütçe yönetimine kadar, yaşadığı pek çok tecrübesini kaleme alan Karahalil, okuyucularına çok yönlü perspektif sunmuş.

Bir kitap okumakla iş ve gayrimenkul profesyoneli olmayacaksınız ama sahada edinilmiş ve yaşanmış gerçekliklere şahit olacaksınız. Benim için masa başında yazılmış bir akademik pazarlama kitabından çok daha fazla değerlidir tecrübe kitapları. Bir solukta okumanız dileğiyle..

Kategori:Kitap Tavsiyelerim