İçeriğe geç

Futbol Kulüpleri Dijital Para Tanıştı. Altay ve ICRYPEX “Altay Token”ı piyasaya çıkarıyor

Medya tarafındaki faaliyetlerimizden gelen bir talep üzere bugün Altay Spor ve kripto para borsası ICRYPEK tarafından düzenlenen basın davetine katıldım.

Çağımızın teknolojisi blok zincir ve bunun en belirgin ürünü olan kripto paralar gün gün hayatımıza dahil oluyor. İzmirli Altay Spor Kulübü de yeni finansman yaratma çalışması ve teknolojiyi odağına alması kapsamında kripto para dünyasına adım atıyor.

Kurucusu ve öz sermayesi ile yerli bir kripto para borsası olan ICRYPEX ile 25 yıllık bir çalışmaya imza atan Altay Spor kulüp başkanının aktardığına göre, kulübe uzun vadeli gelir yaratma kapsamında böyle bir adım atmış olmakla birlikte, güncel yatırım alanı ile taraftarda aidiyet duygusu yaratmayı hedeflediklerini bildirdi.

Türk futbolunun duayen ismi ve teknik direktörü ve aynı zamanda Altay takımının da teknik direktörü olan Mustafa Denizli’nin de katıldığı basın toplantısında, hem ICRYPEX CEO’su , çıkarılacak olan “Altay Token” kripto parasının kulübe mali etkisi hakkında detaylı bilgi verdi.

Geçenlerde Fenerbahçe Spor Kulübünün de benzer bir girişime imza attığını göz önüne aldığımızda, fan token uygulaması, futbol camiasında daha fazla kullanım alanı bulacak gibi görülüyor.

Kategori:Gündem