İçeriğe geç

Facebook Sayfa Kullanımı

Ülkemizde en çok kullanıcı sayısına sahip olan Facebook ; sayfa kullanımı ile firmalar için etkili sosyal medya pazarlaması olanağı sunuyor. Öncelikle facebook sayfası oluştururken firma sektörünü doğru seçmek gerekli, eğer yanlış veya alakasız bir sektör belirleyerek sayfa oluşturulur ise sektörel sayfa aramalarda firma sayfanız çıkmayacağı için oluşturduğunuz sayfanın firma tanıtımına bir faydası olmayacaktır.

Facebook sayfanızı sektörü doğru seçerek oluşturduktan sonra  firma veya firma ürünlerini iyi şekilde tanıtacak kapak ve başlık fotoğrafları koymak gerekmektedir. Kapak ve başlık görsellerinde sıradan fotoğraflar ve sadece logo kullanmaktan kesinlikle kaçının. profesyonel tasarımcı elinde hazırlanmış güzel bir görsel sayfanın kalitesini artıracağından şüpheniz olmasın

Bir facebook firma sayfanız olduğuna göre artık etkileşim alma zamanı ama nasıl ?. Doğal etkileşim ve beğeni alabilmek sayfayı etkin kullanmaktan geçer. Firma ürünleri ile ilgili görsel ve bilgilendirmeler sayfanızı beğenen kullanıcılar için etkileşim oranını artıracaktır. Ayrıca sayfanızı beğenen kullanıcılardan etkileşim almak için onların fikirlerine önem verdiğinizi göstermek gerekir. Ürünlerinizle ilgili yapacağınız anket bu etkileşimi sağlamakta güzel bir araç olabilir ve zaman zaman bu anketler ile sayfanızı beğenen kullanıcıları önemsediğinizi gösterin ve onların fikirleri doğrultusunda iyileştirmeler yapın.

Tabi ki her şey iş değil. Zaman zaman farklı ve eğlenceli, insanları güldüren paylaşımlar yapmakta da fayda var ama paylaşım sıklığına dikkat edin. Çok fazla paylaşım insanları sıkacağı gibi çok az paylaşım insanların sayfanızı unutması sağlayabilir.

Kategori:Sosyal Medya