İçeriğe geç

Evtiko, gayrimenkule yeni iş modeli, yeni girişim

Gayrimenkul sektöründe 9 aylık varlığını sürdüren Evtiko’cam’a biraz gecikmeli de olsa değinmek istedim. Evtiko iş modeli ve Evtiko hakkında merak edilenlere cevaplar bulmaya çalışacağım.

Yeni Nesil Gayrimenkul Girişimi Evtiko!

Sektörün yenilikçi girişimleri her zaman ilgimi çekmiş, incelemiş ve olabildiğince haberdar etmeye çalışmışımdır. Burada değil ama Gayrimenkul Haber‘de Evtiko hakkında kurulduğu günden bu yana haberler yaptım. Girişimci olarak sıfatlandıracağımız Sina Afra tarafından kurulan Evtiko.com, kurucusunun tanınırlığı ile hızlı bir ivme kazandı. neden böyle söylediğimi merak edenler için durumu heme açayım; ben içeriden haber almıyorum ve bana çalışmala rapru vermiyorlar, sadece yaptığım haberlerin analytics verilerindeki arama kelimelerine göre bu yorumda bulundum.

Sina Afra‘nın gayrimenkul sektörüne yönelik Evtiko adıyla bir girişimde bulunacağını ilk olarak duyduğumda hemen kulak kesildim elbette. Daha sonra yayına girdi ve 9 aylık bir süredir yayında. Yalnız sitede anlatılan çalışma modeli hakkında, ilgililerin yeterince bilgi sahibi olmadığını düşünüyorum. Web sayfaları yayına girdiği andan itibaren web sayfalarındaki bilgi beni beslemedi. Muhtemel o ki müşteri adaylarını da beslemiyor ki google da şikayet “Evtiko şikayet” şeklinde aramalarına kadar geniş bir bilgi edinme çabası var.

Faaliyete başladığı ilk anda araştırdığım ve çıkan haberlerden, Evtiko’nun bir gayrimenkul uzlaştırma modeliyle faaliyet gösteren bir girişim olduğu kanısı hakim oldu. Yani bir sermaye var, dara düşenlere uygun fiyatlı nakit satış öneriyor ve reel bedeliyle kendisi satıyor ve kar ediyor düşüncesindeydim. Daha önceden iki uzlaştırma firması inceleme fırsatı bulduğum için bu şekilde düşünmüştüm. Tam olarak iş modeli bu şekilde değil ama yine de tam bilgi sahibi değilim, o yüzden yanlış bilgi aktarmak istemiyorum. Sitelerinde ne yazıyorsa o. İhtiyaç duyuyorsanız bilgi almanızda yarar var.

“Evtiko şikayet” aramaları tavan yapmış durumda

Yukarıda biraz bahsettim aslında. Haber sayfamda yapmış olduğum haberlerin Google Analytics verilerini takip ediyorum. Evtiko ile ilgili ” Evtiko Şikayet” kelime varyasyonlarıyla yapılan aramalarda büyük artış var. Bu durum dikkatimi çektiği için bu kelimelerle bende arama yaptım, şikayet sitelerine baktım ve bir şikayet göremedim. Anladığım kadarıyla, Evtiko ile çalışmak isteyen ve şirketin bir yamuğu var mı öğrenmek isteyen bu şekilde arama yapıyor. Bu arada; bu artışın diğer nedeni şu; Evtiko 5 gün içerisinde evinizi almayı taahhüt ediyor ( tabi anlaşma sağlanırsa) evini hemen satmak isteyen kişiler bu aramayı yaparak şirketi sorguluyor yani.

Sina Afra’nın kişisel web sayfasından duyurdu, Evtiko Avrupa’ya açılıyor

Bugün Sina Afra’nın sosyal medya hesaplarından yeni paylaşımını gördüm, Yeni makale yazmış, girişimlerine değinmiş. Beni ilgilendiren elbette Evtiko. Evtiko.com‘un ABD’deki Opendoor.com iş modelinin benzeri olduğunu söylüyor. Yani bir kopyalama söz konusu ve 9 aylık süreçte Evtiko’nun geldiği noktadan duyduğu memnuniyeti aktarıyor. Yine yazısında, iş modelinin başarılı olduğunu İtalya ve İspanya’ya açılma hedefinden söz ediyor. Kısa zamanda bunu planladıklarını düşünüyorum nitekim bu ülkelerdeki yönetici CEO için başvuruları da kabul ediyor.

Evtiko‘ya dair izlenimlerimi daha rahat kelimelerle ilgililere aktarmak için kişisel sayfamda da kalem almak istedim. Gayrimenkul sektörüne yönelik yeni bir iş modeli ve girişim olması beni mutlu ediyor. İnşallah farklı girişimlerde hayat bulur.

Bu yazımı okuyan Evtiko müşterisi bana tecrübesini iletebilir. Memnuniyet ve memnuniyetsizliğini yazın bana.

info@kemalkeskin.net

Kategori:Gayrimenkul

Tek Yorum

  1. Sadece belli konumlarda yer alan evler için teklif veriyorlar
    Eviniz çok merkezi ve bilindik bir yerde değilse teklif veremiyoruz diyorlar.

Bu yazı yorumlara kapalı.