İçeriğe geç

Emre Erşahin’le Tapu.com’u Konuştuk

Gayrimenkul sektörünün dijital girişimlerinden, online ihale ile gayrimenkul sahibi yapan Tapu.com kurucusu ve CEO’su Emre Erşahin’le bugün bir araya geldik ve Tapu.com’u konuştuk.

Linkedin ile başlayan iletişim ve randevu

İş üzerine network imkanı sunan sosyal medya platformu Linkedin’de gördüğüm Tapu.com ilanına başvurum sonrasında, Emre Erşahin‘den bu platform üzerinden bir mesaj aldım. İlanla ilgili aranan tecrübe kriterlerinin farklı olduğu belirten Erşahin, tanışmak ve fikir alışverişi yapmak için buluşabileceğimizi belirtti. Bende memnuniyetler kabul ettim ve bugün bir araya geldik.

Tapu.com hikayesi nasıl doğdu?

Kuruluş aşamasında bugüne kadar yakından takip ettiğim dijital bir girişim olan Tapu.com’u kurucusundan dinlemek oldukça keyifliydi.  Turkcell ve Yandex gibi markalarda görevler üstlenmiş olan Emre Erşahin’in Tapu .com girişimini hayata geçirme fikri, Sahibinden.com ilan platformunda çalışırken doğmuş. Sahibinden’de emlak ilanları kategorisinde başarılı işlere imza atan Erşahin, Sahibinden’in sadece ilan iş modelinden öte, vatandaşa fayda sağlayabileceği bir model üretmiş. Erşahin açık yüreklilikle şunu söylüyor: “Ben bu işi vatandaş için kurdum”

Emlak ilan platformlarındaki eksik, yanlış yönlendirme yapılan ve tek düze modelden kaynaklanan hatalara karşın; fayda odaklı şeffaf, her aşamasında vatandaşın her şeyi öğrenebildiği bir model ile tapu satışı yapmak amacıyla başlayan Tapu.com üçüncü yılında 1000 üzerinde işlem yapmış durumda.

Tüm Türkiye çapında gayrimenkul satışı yapabildiklerini söyleyen Erşahin, Tapu.com’un güvenilirliğinin merkezinde, satışı için ilana koyduğu gayrimenkullerin, bağımsız ekspertizler tarafından yapılan değerleme raporlarıyla vatandaşa sunuluyor olması olduğunu aktardı.

“Biz gayrimenkul işi yapmıyoruz, biz teknoloji firmasıyız ve ürünümüz gayrimenkul” diyen Erşahin, geçen zaman zarfında edindikleri Know-How  ve yeni iş birlikleri ile girişimin geleceğine dair yeni adımlar attıklarını belirtti.

Buradan bu kadar bilgi vermekle yetineyim. Tanışma, sektör değerlendirmesi ve Tapu.com’a dair daha detaylı makaleyi, gayrimenkulhaber.com yazar köşesi (tıkla) kategorisinde bulacaksınız.

 

Kategori:Gündem