İçeriğe geç

Elfabe – El ve Yüz Çizgilerinin Anlamı

Blog yazmaktaki gayemiz insanlarla paylaşımda bulunmak, işimize ve ilgi alanlarımıza göre bilgi aktarımı yapmak olduğu için artık satış, pazarlama, beden dili – analizi, sosyolojinin satışa yönelik kitapları vb. çok beğendiğim kitaplar hakkında da yazmak ve ilgililerin faydalanbilecekleri sektörel kitaplara ulaşmasını sağlamak amacıyla ilk kitap önerim ve analizime Elfabe ile başlıyorum.

Özellikle satış alanında kendini geliştirmek, bu alana yönelik kitaplar okumak isteyenlere bir çok kitap tavsiyesinde bulunacağım. Satış salt olarak şunu yaparsan bu olur meselesi değil önü arkası olan ve satış alanında ilerlemek isteyenlerin ikna, psikoloji, beden dili konularına hakim olması gerekir. Bu ise karşındakini analiz etme bilgi ve becerinle orantılı şekilde başarıyı getirir. Elfabe bu analizlere kişinin kendisiyle başlaması gerektiğini gösteren bir kitap.

Tavsiye ile haberdar olduğum kitap hakkında ilk izlenimim her hafta fal baktıran kişilerin ilgi göstereceğini düşündüğüm bir kitap olduğuydu. Tabi kitabı okuduktan sonra bu izlenimim halen daha devam etse bile bunun çok ötesinde olduğunu söyleyebilirim.

Muhakkak herkes kendini bilir. Kitap kişinin el çizgilerinden parmak uzunluklarına, parmak boğumlarına ve uzunluklarına ve el üzerinde var olan bir çok işarete dikkat çekerek hayatına yönelik bir çok çıkarımlar yapabileceği bir kitap. Daha doğrusu yazarında söylediği gibi bir ilim.

Kitapta elin bütün detayları incelenmiş. Genel olarak her insan elinde olan Akıl, Hayat ve Kalp çizgisinin yanı sıra on ikiye yakın çizginin varlığı, bunların belirginliği veya uzunluk ve kısalığının ve hatta kesişimlerinin insan hayatına yönelik şifrelerini okumayı öğretiyor. Elin ve parmakların şekli, uzunluğunun da insan karakteri hakkında neler ifade ettiği detaylı incelenmiş.

Keşke daha önce böyle bir kitap yazılmış olsaydı ve ben de daha önce bu bilgiye vakıf olsaydım demeden edemiyorum.  Yine yazar Mehmet Ali Bulut‘un kitapta söylediği gibi bu bir ilim. Bu bilgiye ne kadar erken yaşlarda sahip olunursa kişinin kendini analiz edip hayatına yönelik doğru adımlar atması daha kolay olacaktır.

Kitabın son bölümünde ise yüz yapıları incelenmiş. Aynı elde olduğu gibi yüzün yapısı, yüzde ki çizgiler ve hatta kaşına ve gözüne kadar ayrıntılar var. Yaşlı insanlar veya insan sarrafı olduğunu iddia edenlerin söylediği ” ben adamın gözüne bakar ne mal olduğunu anlarım ” sözünün gerçekte ilmi yönünü bu kitapta bulabilirsiniz.

Kitap içerisinde el ve yüz analizleri sayesinde iyi veya kötü karakterlerden bahsederken yazarın tekrar tekrar bahsettiği; kitapta ki herhangi bir bölümde anlatılan bilgiye göre insanın kötü veya iyi olmayacağı, ilim ve bilgi sayesinde insan kendinde ki kötü  yanları giderebileceğidir.

İçerdiği bilgilerin değerine inandığım Elfabe hakkında ki yazım umarım okuyacaklara da fayda sağlar. Bundan böyle fayda sağlayacağını düşündüğüm, beğendiğim kitaplar hakkında yorumlarımı paylaşacağım.

Kategori:Kitap Tavsiyelerim