İçeriğe geç

Büyük Kulüp Genç Girişimciler Komitesi

Bu yazımda Büyük Kulüp Genç Girişimciler Komitesi‘nin varlığından ve seminerlerinden genç girişimcileri bilgilendirmek istedim. Büyük Kulüp dahilinde böyle bir komitenin varlığından satış uzmanı Taner Özdeş sayesinde haberdar oldum.

Sosyal medya aracılığı ile takip ettiğim Taner Özdeş, Büyük Kulüp Genç Girişimciler Komitesi’nin düzenlediği bir seminerde konuşmacı olduğunu sosyal medyadan duyurunca severek takip ettiğim ve faydalandığım Taner Özdeş‘i canlı olarak dinleyebilmek için hemen kayıt oldum ve seminere katıldım. Daha önce kendisinden haberdar olmadığım komite ile tanışmam da bu vesile ile oldu.

Seminer günü Büyük Kulüp içerisinde ki seminer salonuna gidince yine sosyal medya aracılığı ile takip ettiğim girişimci bir kişilik olan Duygu Eren‘i de görünce ayrıca mutlu olduğumu söylemeliyim. Gerek seminerin açılışında komite ve hizmetleri hakkında ki bilgilendirme, gerekse daha sonra yaptığım araştırma sayesinde komitenin girişim alanında ki çalışmalarını yakından gördüm. Ayrıca Duygu Eren‘nin komitenin başkanı olduğunu söylemekte yarar var.

Limitsiz Duygusal Zeka ve Yoga İle Farkındalığınızı Genişletin

Taner Özdeş‘in duyurusyla haberdar olduğum Komitenin katıldığım ilk seminerinin konusuydu bu. Google’da satış ve satış konuları üzerine arama yaptığım sıralarda gördüğüm ve sosyal medya aracılığı ile takip ettiğim Taner Özdeş‘i bir seminer dahilinde canlı bir şekilde izlemek oldukça keyif vericiydi. Kısıtlı bir zaman diliminde satış ve iletişim konularına değinen Taner Özdeş‘ten sonra hayatımın ilk yoga tecrübesini Mehveş Özel Ebussuutoğlu ile yaşadım.

Hiç bir bilgim, ilgim ve merakım olmayan yoga konusunda Büyük Kulüp Genç Girişimciler Komitesinin Sağladığı bu imkan ilginç bir tecrübe oldu benim için. Ama Taner Özdeş’in “Satışın 10 Altın Kuralı” n da söylediği üzere; iyi bir satışçı araştırmalı, faklı hobiler edinmeli ve bir çok farklı alanda okuyarak fikir sahibi olmalıdır. (En kısa sürede tavsiye kitaplar bölümünde Satışın 10 Altın Kuralı hakkında bi yazı bulacaksınız)

Girişimcilik Zirvesi

Mail kutuma düşen bir mail sayesinde 22 Kasım tarihinde düzenlenen Girişimcilik Zirvesi hakkında bilgilendirme ve davet aldım. Katılımın yüksek olduğu seminerde bir çok konuşmacı vardı ama özellikle girişimcilik dünyasının fenomen isimlerinden Nevzat Aydın (Yemek Sepeti), İlker Baydar (Markafoni), Arda Kutsal (Webrazzi) ve yatırımcı Hasan Aslanoba (Aslanoba Kapital) tecrübelerini paylaştılar.

Bu isimleri özellikle Üniversite söyleşi ve seminerlerinde dinlemeniz mümkün ama Büyük Kulüp Genç Girişimciler Komitesi‘nin böyle bir etkinlik yapmış olması bence taktire şayan bir durum. Tabi ki komite başkanı olarak Duygu Eren‘in bulunması bu tarz etkinliklerin yapılmasında önemli bir etken.

Bu yazıyı hazırlamamın nedeni girişimcilik alanında network sahibi olmak isteyenlerin ve bu alanın öncüleri tarafında verilen seminer ve eğitimler için Büyük Kulüp Genç Girişimciler Komitesinden haberdar olmasını sağlamaktı. Umarım faydalı olur.

Kategori:Gündem